loader image

تلفن تماس:09131332418

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
مرکز تولید و پخش اسباب بازی

کارگاه‌های تخصصی ساخت عروسک در همدان برگزار می شود

 احمدرضا احسانی پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه برگزاری نخستین فستیوال تئاتر عروسکی استان همدان در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با نخستین فستیوال تئاتر عروسکی استان همدان کارگاه های تخصصی ساخت عروسک در همدان برگزار می شود.

وی گفت: این کارگاه های تخصصی در حوزه نمایش عروسکی تا ۲۹ مرداد در نگار خانه استاد زنگنه مجموعه تئاتر شهر همدان برگزار می شود.

احسانی با بیان اینکه در اولین دوره این کارگاه از ۱۹تا ۲۱ مردادماه راضیه پاشایی ساخت عروسک‌های میله‌ای و انگشتی را آموزش داد، گفت: در دومین کارگاه که روزهای ۲۲، ۲۷و ۲۸مردادماه در حاشیه این فستیوال برگزار می‌شود، مرضیه درخشان‌نیا ساخت عروسک های کاغذی و اوریگامی را آموزش می‌دهد.

وی با یادآوری اینکه کارگاه آموزشی ساخت عروسک های بازیافتی نیز توسط حامد ترابی در روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۵ مرداد برگزار می شود، اضافه کرد: ۳۰ نفر از هنرمندان استان همدان بیش از ۱۵۰ اثر از تولیدات عروسکی خود را در این جشنواره ارائه کرده اند.

احمدرضا احسانی افزود: ۱۰ گروه نمایش عروسکی استان همدان در این جشنواره حضور دارند و به مدت ۱۰ روز به اجرای نمایش می‌پردازند.

وی اجراهای خیابانی، صحنه‌ای، جنگ شادی، گالری عروسک‌ها و کارگاه‌های عروسکی را از بخش‌های این جشنواره برشمرد و اضافه کرد: برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی است تا هنرمندان تئاتر استان ظرفیت ها و استعدادهای خود را در این زمینه به نمایش بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *