loader image

تلفن تماس:09131332418

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
مرکز تولید و پخش اسباب بازی

آموزش ضربات فوتبال دستی

در این بخش قصد داریم تکنیک های دفاع را آموزش دهیم. ضربات دفاع هم جزوی از فرمول های فوتبال دستی و بخش مهمی از آموزش فوتبال دستی هستند که باید با دقت اجرا شوند. در ادامه مهم ترین نکات در اجرای ضربات فوتبال دستی را ارائه می دهیم.

-اگر کنترل توپ در دست حریف باشد، بهترین کار متوقف کردن اوست. برای این کار بهتر است آدمک فوتبال دستی را حدود ۳۵ تا ۴۰ درجه چرخانده و در همان حالت کج نگه دارید. اگر آدمک در حالت ایستاده و مستقیم باشد، گرفتن توپ از حریف سخت تر شده و چه بسا ممکن است توپ دورتر شود و مجددا به دست حریف بیفتد.

-دفاع در برابر میله ۳ آدمکی راحت تر است زیرا فاصله تا دروازه کمتر بوده و برای رسیدن به هدف کارایی بیشتری دارد. پس گذر توپ از ۵ به ۳ یک تکنیک محسوب می شود.

-سرعت عمل در واکنش نشان دادن و ضربات فوتبال دستی به حمله حریف ذهن او را آشفته کرده و زودتر می توانید توپ را از آن خود کنید. پس برای یک دفاع موثر در برابر شوت های هدفدار حریف سریعا عکس العمل نشان دهید.

-یک دفاع خوب آدمکهای خود را به گونه ای چیدمان می کند که مناطق کمتری برای نفوذ حریف باز بماند. با ضربه های پاس کاری مناسب، توپ حریف را متوقف کرده و حرکت بعدی او را زودتر پیش بینی کنید.

-اینکه شما بتوانید در پاس کاری ها و ضربات فوتبال دستی توپ را بین دو میله خود نگه دارید یعنی یک منطقه دفاعی مناسب ساخته اید. پس با ساختن واحد دفاعی خود بازی خوب و در عین حال طولانی را رقم بزنید. پیشنهاد می کنیم تمام نکاتی که در این آموزش فوتبال دستی به شما آموزش داده می شوند را تمرین کنید.

-میله هایی که در مرکز فوتبال دستی هستند نقش دفاعی را بهتر ایفا می کنند. با این میله ها خط دفاعی خود را کنترل کرده و از بقیه میله ها برای حمله استفاده کنید.

-با دروازه بان بازی دریبل انجام دهید. اگر حریف دائما شوت های شما را مسدود می کند یا از انتهای دفاعی عبور می کند، با دریبل توپ به عقب و جلو بین دفاع و دروازه بان منتظر یک فرصت مناسب باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *